Toen Remco en Sandra hun woning in Assen wilden vernieuwen, stond één wens al snel vast: er moest een nieuwe keuken komen die beter bij hun stijl paste. Samen met Ben van Oudman Keukens gingen ze op zoek naar een ontwerp dat rust, warmte en praktisch gemak samenbrengt. Het resultaat is een stijlvolle keuken in Assen met een kookeiland, veel opbergruimte en slimme oplossingen die perfect aansluiten op het dagelijks leven.
De zoektocht naar een keuken in Assen
“Eigenlijk speculeerden we al een tijdje over het idee van een nieuwe keuken”, vertelt Remco. “De keuken die erin zat, was niet helemaal onze stijl.” Het stel wilde graag samenwerken met een partij uit de buurt. “Oudman Keukens zit in Assen, dus dat was voor ons ideaal. Op de website zagen we een keuken die qua stijl heel erg bij ons paste. Toen zijn we eigenlijk gewoon naar binnen gelopen.”
Met een grote eettafel als uitgangspunt kreeg Ben veel vrijheid in het ontwerp. “We hebben gezegd: je hebt een vrije hand, zolang het maar bij de tafel en de rest van het huis past.”
Het kookeiland werd het middelpunt
Een kookeiland stond hoog op het wensenlijstje. “We wilden heel graag een kookeiland”, zegt Remco. “We hebben eigenlijk die keuken van de website erbij gepakt en gezegd: dit is de stijl die we zoeken.” Die basis groeide uiteindelijk uit tot de keuken hoe hij nu is geworden.
“Eigenlijk is dit wel onze droomkeuken geworden”, vertelt hij. “Redelijk strak, met een houtlook. Dat past gewoon goed bij ons.” Ook over de apparatuur waren ze snel uit. “We wilden graag een inbouw koffiezetapparaat en een oven. Samen met Ben zaten we daarin echt op één lijn.”
Slimme oplossingen zorgen voor rust
Tijdens het ontwerpen werd er niet alleen gekeken naar de uitstraling van de keuken, maar ook naar praktische oplossingen die het dagelijks gebruik makkelijker maken. “We wilden graag dat alles een vaste plek kreeg en dat het geheel rustig oogde”, vertelt Remco.
Een mooi voorbeeld daarvan is de oplossing voor de wasmanden. “Voor de wasmanden wilden we graag een kast waarin alles netjes weggewerkt kon worden. Tot onze verrassing kwam Ben met een slimme oplossing: vier nieuwe wasmanden, ieder op een eigen lade. Dat werkt ontzettend praktisch, omdat je direct een fijn werkplateau hebt.”
Juist dat soort details maken volgens Sandra het verschil. “Er is echt meegedacht over hoe we de ruimte gebruiken. Daardoor klopt het totaalplaatje niet alleen qua uitstraling, maar ook in het dagelijks gebruik.”
De kleuren geven warmte aan de keuken
Waar het interieur vroeger vooral wit was, kozen Remco en Sandra nu bewust voor meer kleur. “We hadden met Ben besproken dat een donkere kleur het mooier zou maken”, legt Remco uit. Uiteindelijk viel de keuze op diepe blauwtinten rond de keuken.
“Als je vanuit de kamer naar de keuken kijkt, zie je die blauwe balk en muur. Daarna wordt het richting de woonkamer steeds wat lichter. Daar zit echt een idee achter.” Die keuze bracht precies de sfeer waar ze naar op zoek waren. “Het geeft rust. Helemaal strak wit was eigenlijk niet onze stijl.”
Een keuken waar iedere dag gebruik van wordt gemaakt
De keuken wordt intensief gebruikt door het gezin. “Het koffiezetapparaat is echt een toppertje voor ons”, lacht Remco. “Dat is denk ik het meest gebruikte apparaat.” Ook de wijnklimaatkast in het kookeiland bleek een mooie toevoeging. “Dat was voor ons echt een nice to have, maar het geeft toch iets extra’s als je erlangs loopt.”
Als hij terugkijkt op de verbouwing, overheerst vooral tevredenheid. “We hadden een bepaald beeld van hoe we het wilden. Uiteindelijk is het bijna precies zo geworden als we voor ogen hadden. Als je het resultaat ziet, dan was dat alles waard.”